Elitserien avgjordes tidigare den här månaden i samband med SM-veckan i Linköping. I dag spelade vårt 2:a lag EB i Warberg. Det blev 6 inspelade poäng vilket gjorde att laget slutade på en fin bronsplats. I laget spelade Anders P, Jonny, Mats J, Isabell, Rebecka och Kari. Coachade gjorde Anneli och Roger. Serien vanns utav BGK Jönköping och tvåa blev Nässjö.

Foto: Staffan L

Sluttabell Div 2 Södra B

PlacLagSVOFSlagPoäng
1BGK Jönköping151302238826
2Nässjö BGK151005257220
3Gullbergsbro BGK15906248018
4MGK Warberg15906264418
5Göteborg BGK15401129578
6Tuve Tigers BGK15001531380